Пляжний сезон в Україні уже минув. Але осінь – це не менш прекрасний період, щоб провести цікавий вікенд.

Explainer підготував підбірку з шести місць в Україні, які ідеально підійдуть для осіннніх прогулянок та відпочинку.

Парк Софіївка в Умані

Де: Черкаська область, місто Умань

Ідеальне місце для тих, хто любить гуляти тінистими алеями і насолоджуватись природою. На площі майже 180 га знаходяться штучні скелі, гроти, ставок, фонтани, скульптури, острів закоханих. Софіївку прикрашають понад 3000 видів дерев і кущів. Відвідувачі люблять влаштовувати пікніки на газоні посеред парку. Софіївка особливо приваблива восени, коли природа заграє різнобарвними кольорами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де відпочити в Україні: 8 місць для незабутньої подорожі

Для прихильників активного відпочинку тут влаштовують водні прогулянки озером, де можна покататись на катамарані, катері, орендувати човен або влаштувати прогулянку на гондолі. Також можна відвідати мотузковий парк.

Софіївка має цікаву історію створення. У 1796 році парк збудував польський магнат Станіслав Потоцький для Софії де Вітт, у яку був закоханий.

Коли відкритий: парк офіційно відкрито для відвідувань з 12 квітня до 15 листопада з 9:00 до 18:00. За умови попереднього замовлення можливе обслуговування в будь-яку пору року.

Як дістатися: з Києва до Умані можна дістатись автобусом. Тривалість від трьох годин. Вартість квитків коливається в межах 120–170 грн.

Де зупинитися: на території парку є два готелі. Ціни за добу від 200 грн. Також можна орендувати в Умані квартири подобово від 200 грн.

Шацький національний природний парк

Де: Волинська область, Шацький район

Фото: Олександр Вихор / https://www.facebook.com/lekso.vykhor

Шацький парк є хорошим місцем для спокійного осіннього відпочинку на природі. Тут розмістились тисячі гектарів лісів, різноманітні лікарські трави, піщані пляжі, озера. На території парку можна побачити багато рідкісних тварин: лося, дикого кабана, зайця, козулю, білку, лисицю й навіть вовка. На території парку – близько 30 озер різного походження, серед них – Світязь, найбільше й найглибше озеро України. Шацькі дзеркальні озера з чистою водою приваблюють багатьох рибалок і тих, хто любить засмагати й поплавати.

Де зупинитись: на території самого парку – на березі Шацьких озер. Можна зупинитись у смт Шацьк. Також можна переночувати у наметовому містечку у лісі або на березі озера.

Як дістатись: найзручніше їхати до парку автомобілем: спочатку потрібно дістатися до Ковеля, далі їхати до міста Любомль. Потім потрібно звернути за знаком «Шацький національний заповідник». Можна спочатку дістатися потягом до Луцька або Ковеля, а далі їхати автобусом до районного центру Шацьк. Зі Львова і Києва ходять регулярні автобусні рейси до Шацька.

Дендропарк «Олександрія»

Де: місто Біла Церква

Найбільший ландшафтний парк в Україні, збудований у XIX столітті. Архітектурні споруди й паркові композиції ідеально підійдуть для осінньої прогулянки. Шанувальники природи можуть відвідати музей рослин і дерев або Палієву гору з рештками земляних укріплень козаків. Для шанувальників архітектури тут збудовано напівкруглий павільйон «Ротонда», імітацію руїн стародавнього замку, споруду у вигляді грецького амфітеатру «Луна», «Китайський місток».

Для того, щоб пройти всіма стежками й алеями парку, одного дня буде замало, адже вони розтягнулись більш ніж на 20 кілометрів.

Як дістатись: власним транспортом трасою Київ – Олександрія. Автобусом з Києва до Білої Церкви.

Де зупинитись: можна орендувати квартиру або зупинитись у готелі від 500 грн за добу.

Львів

Восени Львів стає особливо атмосферним. Тисячі туристів приїжджають сюди, щоб прогулятись вузькими вуличками зі старовинною архітектурою та насолодитись запахом кави.

Найбільш привабливим місцем у Львові є площа Ринок. У центрі площі можна піднятись на Ратушу, з якої відкривається вид на все місто. За гарними фото варто йти до Італійського двору. Шанувальники мистецтва не зможуть пройти повз Львівського оперного театру. Архітектура та інтер’єр театру вражають. На концерти Львівської опери збирається вся богема Львова. Репертуар театру дуже насичений.

Від міської метушні можна втекти до львівських парків та скверів, які осінньої пори стають особливо мальовничими. Найбільшими з них є Стрийський парк, парк імені Івана Франка. Можна прогулятись вулицею Ужгородською, яка веде до «Високого замку». Звідси відкриваються мальовничі панорами Львова.

У Львові є безліч місць для того, щоб зігрітись після осіннніх прогулянок. Тут можна знайти просто затишні кав’ярні, так і заклади «з родзинкою». Особливо колоритними є «Криївка», «Найдорожча ресторація Галичини», антикафе «Communa», «Львівська копальня кави».

Національний заповідник «Качанівка»

Де: Чернігівська область, Ічнянський район, село Качанівка

Мальовничий культурний центр Чернігівщини з багатим минулим. Заповідник знаходиться на базі дворянської садиби кінця ХVІІІ – початку ХХ століть. Тут творив український художник Василь Штенберг, працював над оперою «Руслан і Людмила» Михайло Глінка, писав картину «Вечорниці» Ілля Рєпін, це місце відвідував Тарас Шевченко.

Зараз найбільшою окрасою парку є палац у стилі неокласицизму. Також заповідник доповнюють гірки Кохання і Вірності, «романтичні» руїни на березі Великого ставу, альтанка з гротом. Також тут розміщуються Георгіївська церква й палац з флігелями. Шосту частину парку займають ставки. Популярність парку «Качанівка» зросла після зйомок тут відомої драми «Кріпосна».

Як дістатися: на авто трасою Київ – Суми або Київ – Чернігів. На електричці Київ – Ніжин. Автобусом з Ніжина до села Іваниця (курсує тричі на день – о 8:15; 10:15 і о 16:18, в дорозі близько 1,5 години). Автобусом Київ – Качанівка (з автовокзалу на Дарниці).

Де зупинитись: на території заповідника працює міні-готель від 100 грн на добу

Дворічанський національний парк

Де: Харківська область

Особливістю Дворічанського парку є крейдяні схили вздовж річки Оскіл. Їх легко можна сплутати з льодовиками. Між схилами гір знаходяться ліси. Тут мешкають вовки, лосі, дикі кабани. Також Дворічанський парк зарекомендував себе завдяки свіжому хвойному повітрю, яке корисне для здоров’я. Влітку тут досить спекотно, тому сюди краще приїжджати восени, щоб насолодитися поєднанням синіх вод і білосніжних пагорбів.

Як дістатись: автомобілем з Харкова через трасу Чугуїв та Великий Бурлук. Автобусом з автовокзалу Харкова.

Де зупинитись: багато відвідувачів парку розміщують палатки на берегах річки.